Operacje specjalne

OPERACJE SPECJALNE

– Systemy wznoszące

Sarens dysponuje szerokim wachlarzem systemów wznoszących stosowanych w zależności od potrzeb i specyfiki projektów, będących alternatywą dla żurawi.

Najczęściej stosowane są systemy wieżowe w zestawieniu ze Strand Jack’ami lub wyposażone we własny system podnoszący. Możliwe jest używanie wież w parach lub łączenie ich w większe zespoły. Przykładem wykorzystania tego rozwiązania jest podnoszenie fragmentu platformy wiertniczej o masie 12 000 ton na wysokość 140 metrów. Systemy te świetnie sprawdzają się w połączeniu z systemami przesuwnymi, dla kompleksowej obsługi projektu.

Sarlift

sarlift
SMLT

smlt
SARTower

sartower SCT

sct

– Systemy wspinające

W przypadku braku miejsca, lub utrudnionego dostępu, gdy żurawie nie mogą zostać użyte potrzebne jest inne rozwiązanie. Najczęściej możemy znaleźć ich zastosowanie przy podnoszeniu mostów, lub innych ciężkich konstrukcji. Grupa Sarens dysponuje różnymi rodzajami systemów wspinających, większość z nich to sprzęt własnego projektu.

dscf9442 jack1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

– Systemy przesuwne

Systemy przesuwne używane są do przemieszczania na niewielkie odległości oraz pozycjonowania ciężkich elementów i konstrukcji, z użyciem zbudowanego toru. Specjalnie zaprojektowany mechanizm przeciąga ładunek po torze do miejsca docelowego. Aktualnie największa operacja dotyczyła konstrukcji o masie 18 000 ton.
skidding

– Strand Jack’i

Strand Jack’i są w stanie zaoferować szczególnie dużą przewagę w przypadkach gdzie nie ma wystarczająco dużo miejsca na rozstawienie żurawia, lub gdy parametry żurawia są niewystarczające. Za pomocą hydraulicznych cylindrów i stalowych lin, ładunki są podnoszone na wymaganą wysokość.
Przy użyciu tej technologii możemy uzyskać udźwig z zakresu 15 ton do 1130 ton. Sarens Polska jest w stanie zaoferować rozwiązanie silnie spersonalizowane, przygotowane pod kątem konkretnego projektu.

strandjacks_2  stockholom_3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kontakt:

Andrzej Kaźmierczak
Dyrektor sprzedaży Polska / Commercial director of Poland
+48 693 031 066
andrzej.kazmierczak@sarens.pl

Paweł Tymiński
Specjalista ds. Techniczno-Handlowych / Technical & Commercial Specialist
+ 48 661 662 544
pawel.tyminski@sarens.pl